Regulamin dotyczy sprzedaży towarów  w sklepie internetowym dostępnym pod domeną parcownia.pl

Informacje ogólne

 1. Sklep internetowy działający pod adresem www.parcownia.pl prowadzony jest przez Jolantę Krawczyk prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Pracownia Architektury i Rękodzieła „PAR”, przy ul.Konstytucji 3 Maja 55, 43-190 Mikołów, NIP 954-158-13-78
 2. Przedmiotem działalności sklepu jest sprzedaż nowych oraz używanych mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz, których oferta znajduje się na stronie www.parcownia.pl.

Zamówienia

 1. Zamówienia przyjmowane są drogą elektroniczną przez stronę www.parcownia.pl poprzez wypełnienie formularza zamówienia.
 2. Zamówienie jest realizowane po jego potwierdzeniu przez sklep parcownia.pl
 3. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu parcownia.pl
 4. Zamówienia mogą być składane telefonicznie pod numerem telefonu 609 626 857
 5. Do każdego zamówienia jest dołączana faktura VAT.
 6. Zamówienie jest realizowane w ciągu do 5 dni + czas dostawy od chwili potwierdzenia  zamówienia. W przypadku towarów „na zamówienie” czas dostawy jest ustalany indywidualnie.
 7. Klient może wybrać następujący sposób odbioru zamówionych towarów:
  – odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym pod adresem Mikołów, ul.Konstytucji 3 Maja 55
  – przesyłka dostarczana za pośrednictwem kuriera.
 1. W razie wyboru przesyłki kurierskiej, opłaty za zakupiony towar należy dokonać przelewem na podane konto bankowe w ciągu 7 dni od daty potwierdzenia zamówienia. Jeżeli w danym terminie opłata nie wpłynie na konto sprzedającego, zamówienie zostaje anulowane.
 2. W przypadku nieodebrania przez Klienta towaru wysłanego przez sklep parcownia.pl, Klient zostanie obciążony kosztami związanymi ze zwrotem niedoręczonej przesyłki oraz ponownej jej wysyłki.

Płatności

 1. Koszty transportu ponosi Klient.
 2. Koszt wysyłki jest ustalany indywidualnie.
 3. Ceny przypisane do produktu nie zawierają kosztów wysyłki i są cenami brutto.
 4. Płatności należy dokonywać gotówką na miejscu przy osobistym odbiorze towaru ze sklepu stacjonarnego lub na rachunek bankowy:
  ING Bank Śląski
  10 1050 1634 1000 0092 0922 1788
  Pracownia Architektury i Rękodzieła „PAR” Jolanta Krawczyk
  ul. Konstytucji 3 Maja 55
  43-190 Mikołów

Reklamacje 

 1. Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji zakupionego towaru, sklep rozpatrzy reklamacje do 14 dni od jej zgłoszenia.
 2. Klient jest zobowiązany do niezwłocznego powiadomienia sklepu o wadach dostarczonych towarów na adres mejlowy sklep@parcownia.pl
 3. W przypadku uznania reklamacji towar wadliwy zostanie wymieniony na nowy lub przywrócony do stanu zgodnego z zamówieniem, a jeżeli jest to niemożliwe sklep zaoferuje inny towar dostępny w sklepie lub zwróci równowartość ceny zakupionego towaru.
 4. W przypadku uznania reklamacji sklep zwróci  Klientowi koszty przesłania do sklepu wadliwego towaru.
 5. Do rozpatrzenia reklamacji z tytułu uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu konieczny jest protokół szkody podpisany przez odbiorcę i dostawcę przesyłki

Zwroty

 1. Zgodnie z ustawą z 14 maja 2014 roku (Dz.U. 2014 poz.827. Klient może zrezygnować z zakupionego towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki, na podstawie pisemnego oświadczenia przesłanego na adres Pracowni  Architektury i Rękodzieła.
 2. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest otrzymanie towaru w stanie niezmienionym.
 3. Koszt transportu przesyłki zwrotnej pokrywa Klient.
 4. Nie podlegają zwrotowi towary przygotowane na indywidualne zamówienie.
 5. Nie podlegają zwrotowi towary zakupione w cenach promocyjnych.

Polityka prywatności

 1. Dane osobowe Klientów używane są wyłącznie do realizacji zamówień i nie są przekazywane osobom trzecim.
 2. Klient ma prawo do wglądu oraz poprawiania swoich danych osobowych oraz do wniesienia żądania o skreślenie go z listy klientów.