Palm Beach Style

15 lipca 2016

Czasem dobrze byłoby we wnętrzu zaszaleć, zarówno w tym, w którym urzęduję ja i moja rodzina, jak i w tym projektowanym dla kogoś. Rajska tapeta, może trochę złota, odważne kolory. Dziś próbka takiego szaleństwa …dom stylistki Kristen Hettich w obiektywie fotografki Bethany Nauert. Wnętrza zaprojektowane w stylu Palm Beach Style. Styl ten oparty jest na tzw. Hollywood Regency, czyli stylu blichtru i przepychu charakterystycznego dla „złotej ery” Hollywood w latach 1920-1950.

czytaj więcej…

Porcelana For.rest

18 maja 2016

Przeglądając strony internetowe dotyczące ciekawych autorskich biznesów, głównie trafiam na zagraniczne adresy. Ideałem jest Australia, która stwarza wiele możliwości dla indywidualnych czy kilku osobowych artystycznych, twórczych inicjatyw. Pracownie ceramiki, farbowania tkanin, biżuterii hand made itp. Ale powoli trafiam też na polskie biznesy tego typu i to bardzo cieszy. Dzisiaj jeden z nich… FOR.REST „to produkowana w krótkich seriach polska porcelana i ceramika, malowana ręcznie według autorskiego projektu”.

czytaj więcej…

Przyczepa Penelope

12 marca 2016

Małżeństwo z dwójką dzieci wyremontowało przyczepę z 1972 roku. Właścicielka jest projektantką wnętrz, więc renowacja zakończyła się zupełną zmianą stylistyki przyczepy. Dominuje biel, a uwagę przyciąga czarno biała podłoga w pasy. Do tego kolorowa pościel i trochę drewna. Rodzina spędza czas podróżując przyczepą, zarówno w weekendy jak i w dłuższe wakacje.Dla mnie taka forma spędzania czasu to świetne rozwiązanie… ale jeszcze chwilę musze zaczekać. Jesteśmy na początku tej drogi, czyli na razie przyczepa czeka na początek remontu w warsztacie, ale może w przyszłym roku ruszymy już w trasę?

czytaj więcej…

Pat Bravo

30 grudnia 2015

Pat Bravo mówi, że maszyna do szycia to dla niej cały świat… szycie, projektowanie ubrań, torebek, patchworków, a także tworzenie własnych kolekcji tkanin. Twierdzi, że do tego została stworzona i to będzie robiła do końca życia. Buszując po jej stronie www.patbravo.com muszę się z nią zgodzić, odnalazła w życiu to co jej dobrze wychodzi. Jej kolekcje to cały zestaw róźnych akcesoriów, połączonych w spójną całość, opartych na jakimś jednym dyskretnym motywie, czy skojarzeniu… szaleństwo kolorów i stylów… czytaj więcej…

Sara Emslie

13 grudnia 2015

Stylistka, dziennikarka, autorka swojej pierwszej książki o wnętrzach pt. „Beautiful small. Clever ideas for compact spaces”. Jej zdjęcia na stronie www.saraemslie.com mają właściwie wszystko to co lubię… naturalne kolory i prostotę. Są też kosze, dywany z trawy morskiej, dużo surowego drewna, odrapane ściany i stare szkło… sama przyjemność.

czytaj więcej…

Dom z zielonym dachem

22 listopada 2015

Na stronę www.jhinteriordesign.com będę  zaglądać bardzo często. Przeglądnęłam większość zdjęć i podoba mi się to, że każde z projektowanych wnętrz jest po generalnym remoncie, a jednak nie jest jak nowe…  w dobrym tego słowa znaczeniu. Wydaje się, że ktoś już tam mieszka od jakiegoś czasu. Nie wszystko jest pochowane, wypucowane i idealnie wykończone. W każdym projekcie jakiś oryginalny detal, ciekawe wykończenia ścian (murale, stemple), ciekawe lampy, szkło i rzeźby. I rośliny, które nieczęsto widać ostatnio w nowych projektach wnętrz. Poza tym dużo drewna, odnawianych przedmiotów i kolorów, które przełamują główną barwę. Do niektórych akcentów wrócę jeszcze na pewno… ale na początek moją uwagę przykuł mały domek z trawiastym dachem.

czytaj więcej…

Objazdowy sklep vintage

10 listopada 2015

Blogów w przestrzeni internetowej co niemiara… a mimo to i ja postanowiłam dołączyć do grona tych, którzy mają potrzebę zanotowania swoich inspiracji, planów i pomysłów, które krążą po głowie i nie pozwalają usiedzieć na miejscu. Będą oczywiście wnętrza, meble i patchworki, ale i ciekawe damskie pomysły na biznes, trochę ogrodów, sklepów vintage i małych przestrzeni do mieszkania… czyli przyczepy kempingowe, namioty, domki na drzewie i na wodzie…

czytaj więcej…